جوان – کم سن و سال ایرانی پیروزی استقلال

جوان – کم سن و سال: ایرانی پیروزی استقلال استقلال قهرمانان پرسپولیس پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی ، استقلال – السد, الدحیل – پرسپولیس

به قید قرعه دوئل نمایندگان کشور عزیزمان ایران و قطر در ۲ جدال حساس مرحله یک‌چهارم نهایی صورت دو تیم برتر منطقه غرب آسیا را مشخص خواهد کرد.

به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی ، استقلال - السد, الدحیل - پرسپولیس

استقلال – السد/ الدحیل – پرسپولیس؛ به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی

عبارات مهم : ایرانی

به قید قرعه دوئل نمایندگان کشور عزیزمان ایران و قطر در ۲ جدال حساس مرحله یک چهارم نهایی صورت دو تیم برتر منطقه غرب آسیا را مشخص خواهد کرد.

در طول تاریخ لیگ قهرمانان، تیمهای ایرانی برتری نسبی در تقابل با تیمهای قطری داشته اند و در ۶۵ بازی صاحب ۲۶ پیروزی ۱۹ تساوی و ۲۰ باخت شده است اند.البته پیشرفت فوتبال قطر در سالهای اخیر غیرقابل کتمان است و در ۲ فصل گذشته در ۱۴ تقابل گذشته تیمهای ایرانی و قطری ۷ پیروزی جهت قطری ها تنها ۳ برد جهت تیمهای ایرانی و ۴ تساوی رقم خورده است.

آبی پوشان تهرانی از رویارویی با تیمهای قطری نسبت به سرخپوشان خاطرات بهتری دارند. استقلال در مجموع ۱۵ تقابل برابر تیمهای قطری در لیگ قهرمانان تنها ۲ شکست داشته اند و صاحب ۷ پیروزی و ۶ تساوی شده است اند. به جز این استقلال یک بار نیز در مرحله پلی اف نیز السد قطر را در ضربات پنالتی از بین بردن کرده است.پرسپولیس در ۱۲ دیدار با تیمهای قطری ۵ برد ۳ تساوی و ۴ شکست نصیبش شده است است

به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی ، استقلال – السد, الدحیل – پرسپولیس

نکته امیدبخش جهت هر دو تیم این است که هم پرسپولیس و هم استقلال در رقابتهایی که اخیرا با نمایندگان قطری بر سر افزایش یا سرگروهی داشتند موفق تر ظاهر شدند.

پرسپولیس در این فصل در مرحله گروهی در یک کورس نفس گیر توانست بالاتر از السد قطر صدرنشین گروهش شود.پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته با لخویا روبه رو شد و در مجموع ۲ دیدار رفت و برگشت حکم افزایش به مرحله بعد را گرفت . در دور گروهی فصل قبل نیز هرچند که پرسپولیس در جدال رودررو با الریان توفیقی نداشت ولی این قرمزپوشان بودند که به مرحله بعد افزایش کردند و الریان از بین بردن شد.

استقلال نیز چنین وضعیتی را برابر قطریها تجربه کرده هست. آبی پوشان در مرحله گروهی این فصل ضمن صدرنشینی الریان قطر را از بین بردن کردند و فصل گذشته نیز در یک دیدار به یادماندنی در مرحله پلی اف السد قطر را از پیش رو برداشتند.

اما دو حریف قطری در لیگ قهرمانان از نظر آماری مسابقه نزدیکی با تیمهای ایرانی داشته اند. سابقه السد برابر تیمهای ایرانی کاملا متوازن است ۵ برد، ۵ مساوی و۵ شکست حاصل کار السد برابر نمایندگان کشور عزیزمان ایران در لیگ قهرمانان آسیاست ولی توصیه دلواپس کننده آن است که السد در دو باری که بعد از مرحله گروهی با تیمهای ایرانی روبه رو شده است موفق به افزایش به مرحله بعدی شده است البته یکی از این ۲ مرتبه بازی جنجالی سپاهان السد بود که به رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آسیا سپاهان ۳ بر صفر بازنده شد.

الدحیل تحت عنوان فعلی ۲ بار با تیمهای ایرانی (ذوب آهن) بازی کرده که در هر ۲ بار پیروز شده است ولی با نام لخویا مانند السد از نظر آماری کاملا همه چیز مساوی است و ۴ برد و ۴ مساوی و ۴ باخت برابر تیمهای ایرانی به دست آورده است و در تنها تقابل با تیمهای ایرانی در مرحله حذفی فصل گذشته برابر پرسپولیس ناکام بوده است.

به هر روی باید تا آخر شهریور صبر کرد و دید آیا دو نماینده خوب کشور عزیزمان ایران می توانند با عبور از تیمهای قطری در یک اتفاق بی نظیر و تاریخی یک نیمه نهایی تمام ایرانی را رقم زنند. پرسپولیس و استقلال به سابقه درخشان خود نیز می توانند امیدوار باشند. هر دو تیم در تنها حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا موفق به عبور از این مرحله شدند هر چند که الدحیل قدرتمندترین تیم این دوره بوده و در تمامی بازیها به پیروزی رسیده ولی آخرین شکست این تیم در آسیا قبل از عوض کردن ساختار، برابر پرسپولیس بوده استقلال نیز در آخرین بازی برابر السد در پلی اف لیگ قهرمانان به پیروزی رسیده است.

به قید قرعه دوئل نمایندگان کشور عزیزمان ایران و قطر در ۲ جدال حساس مرحله یک‌چهارم نهایی صورت دو تیم برتر منطقه غرب آسیا را مشخص خواهد کرد.

سایت نود

واژه های کلیدی: ایرانی | پیروزی | استقلال | استقلال | قهرمانان | پرسپولیس | پرسپولیس | لیگ قهرمانان آسیا

به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی ، استقلال - السد, الدحیل - پرسپولیس

به امید یک نیمه نهایی تمام ایرانی ، استقلال – السد, الدحیل – پرسپولیس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog